Jablonec nad Jizerou - 1o. ročník Novoroční turnaj

07.01.2010 20:45

Dne 2. 1. 2o1o po silvestrovské opičce konal v nám již dobře známém Jablonci nad Jizerou Novoroční turnaj a tentokrát jubilejní 1o. ročník. Harrachov reprezentoval jeden tým a jak tomu věčinnou bývá byl to tým Totální Nasazení tentokrát ve složení Nemeškal, Jeník, David. Ukázalo se, že této trojci vzájemná spolupráce velice vyhovuje, ale k tomu až později. Na tento turnaj se chtěl dostat ještě tým, který známe z minulého jabloneckého turnaje pod názvem Osrala v čele s Láďou Horáčkem. Ale pro láďu už nezbylo místo, protože z 16 možných týmů bylo už přihlášeno 16. Ale nakonec ještě jeden tým byl z části Harrachovský - Honibrci ve složení Žemba, Hollmann, Berka. Tak a teď už pojďme k průběhu turnaje. Harrachovský tým byl rozlosován do skupiny "B", kde byl jako nasazený tým Vráňata a Honibrci byly přiřazeni do skupiny "C", kde byl nasazený tým Poniklá. Totální Nasazení si ve skupině počínalo velice profesionálně. První zápas byl proti Vávrovi, což TN ovládlo 2:o. Další zápas byl proti nejtěžšímu soupeři Vráňatům. TN si uvědomilo důležitost zápasu, že se hraje o postup z 1. místa a následná hra o 1. - 4. místo. TN po velmi soustředěném výsledku porazilo Vráňata 2:o a postup už byl skoro jistý. Jenomže TN nastoupilo v dalším zápase proti řezníku Čochtanovi a TN zase trochu podcenilo soupeře a ztráta 1: setu byl už jistá naštěstí 2. set potřebný k postupu vyšel. Čochtan ještě dostal zaviučenou na saku od bloku Radima Jeníka, který ho 2x pořádně nakopnul do tý jeho tvrdý šišky. Takže TN postup z 1. místa a Honibrci postup z 3. místa a hra o 9. - 12. místo. Harrachov nastoupil v prvním zápase proti silnéému soupěři z Poniklé. Harrachov první set vyhrál 11:1o a ve druhém setu se začali dít věci, někdo evidentně nechtěl aby Harrachov zvítězil a už poi připsaném bodu Harrachov vzbesli fanoušci námitky a Petru Davidovi byla čelist oznána jako dvoják a to za stavu 8:6 pro Poniklou. Takže místo 8:7 to bylo 9:6 a Harrachov začal stahovat na stav 1o:1o ale bohužel rozhodující bod dostala Ponilá. TN tedy 1 bod. Další zápas proti Salátům Harrachov opět remizoval ale bohužel to dopadlo hůř pro Harrachov, protože remizoval ale na body prohrál stav 1:1 (11:1o, 8:11  --  Harrachov >< Saláti). TN tedy 2 body. Poslední třetí zápas byl ohromující kdyby Harrachov vyhrál je vítězem turnaj a pokud prohraje stane se vítězem My a TN bude 3. Harrachov dostal 2:o a bylo jasné, že 3. místo je jejich. Tn bylo sice zklamané, ale jejich cíl byl bedna, což bylo splněno. Honibrci skončili 9. a zopakovali výskedek TN z minulého roku. Na závěr byl ještě Radim Jeník vyhlášen smečařem turnaje, byly předány ceny a turnaj byl ukončen.